Tarihin gördüğü en büyük Bitcoin vurgunu! Dünya bu iki kardeşi konuşuyor

Güney Afrika'da hizmet veren Africrypt isimli bir kripto para borsasının sahibi iki kardeş, 69 bin Bitcoin'le kaçıp kayıplara karıştı. Olay, tarihin en büyük Bitcoin vurgunu olarak lanse ediliyor.


129 Görüntüleme

Türkiye'de geçtiğimiz aylarda THODEX isimli bir kripto para borsasının başındaki Faruk Fatih Özer isimli şahıs, yatırımcıların parasını alarak yurt dışına kaçmıştı. Türkiye'deki en büyük kripto para vurgunu olarak kayıtlara geçen bu olayın benzeri, Güney Afrika'da da meydana geldi. Ancak Güney Afrika'da yaşanan olay, dünyanın en büyük kripto para hırsızlığı olarak lanse ediliyor.

69 BİN COIN'LE GİTTLER

Ameer Cajee ve küçük kardeşi Raees Cajee, 2019 yılında "Africrypt" isimli bir uygulama geliştirdi.Bu iki kardeş, bu uygulamayı ülke genelinde popüler hale getirmeyi başardıktan sonra küçük bir büro açtı.Yatırımcıya güven veren iki kardeş, daha sonra 69 bin adet Bitcoin ile kaçıyor.69 bin gibi büyük miktarda Bitcoin, daha önce hiçbir vurgun olayının konusu olmamıştı.Bu yüzden kardeşler, tarihe geçmiş durumdalar.

DEĞERİ 4 MİLYAR DOLARDI, ŞU AN 2,3 MİLYAR DOLAR

Bugünkü değeri 2,3 milyar dolar olan çalıntı Bitcoin'ler, mağduriyetlerin yaşanmaya başladığı nisan sonu mayıs başı gibi ise 4 milyar dolardan daha değerliydi.

"SİBER SALDIRIYA UĞRADIK" İDDİASI

Yerel kaynaklar, kardeşlerin mağdur yatırımcılarla iletişime geçerek onları ikna etmeye çalıştığını, siber saldırıya uğradıklarını ileri sürdüklerini ve polise gidilmesi durumunda bilgisayar korsanlarının çalınan Bitcoin'leri vermeyecekleri konusunda yalanlar uydurduklarını açıkladılar.Yetkililer, konuyla ilgili incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

KAYNAK: HABER7

Yazar

ertehaber.com

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şunlar da hoşunuza gidebilir

  • ertehaber.com
  • 13.03.2021 14:37
KAYSERİ YÜKSEK HIZLI TREN HİKAYESİ
  • ertehaber.com
  • 27.03.2021 16:16
Dünyam Hastanesi
  • ertehaber.com
  • 04.03.2021 13:40
Goriller Kovid-19 aşısı oldu