Minibüsle Taksi Dolmuşların, Taksiye Dönüştürülmesi Başvuruları Alınmaya Başladı

İBB tarafından tanıtılan yeni Taksiler şubat ortasında yollarda olacak. Bin 803 minibüs ve 322 taksi dolmuşun taksiye dönüştürülmesi için başvurular bugün alınmaya başladı.


279 Görüntüleme

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) UKOME'de alınan kararla, ihtiyaç fazlası bin 803 minibüs ile 322 dolmuş taksiye dönüştürülecek. Aracını taksiye dönüştürmek isteyenlerin başvuruları İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün Bakırköy ve Kartal'daki birimlerinden bugün alınmaya başlandı. Noter çekilişi yapılacak hatlardaki minibüsler için son başvuru tarihi 17 Şubat 2023 olarak belirlendi. Hattın tamamının dönüşüme alındığı (noter çekilişi yapılmasına gerek olmayan) hatlardaki minibüsler ile Taksi Dolmuşlar için son başvuru tarihi ise 1 Mart 2023 olacak.

"İSTANBUL'DA TAKSİ İHTİYACI VARDI"

Başvuru yapmak için gelen İbrahim Çetin, "Bu dönüşüm gerçekten iyi oldu. Minibüsler açısından iyi oldu, çalışmayan hatlar vardı İstanbul'da. Dolmuşlar aynı şekilde onlar da çalışmıyordu, zaten çalışan dönüşüme girmez. İstanbul'da taksi ihtiyacı vardı, her gün sıkıntıları görüyoruz, taksi bulunmuyor. Aile taksisi çıktı 8+1, gerçekten çok güzel bir şey, ailesi ile binebilecek insanlar. Güzel bir şey oldu. Başvuru için geldik, biz de başvuracağız. Yeşilköy - Taksim dolmuş hattımız vardı, komple kapandı. Geldik müracaat edeceğiz." dedi.

Yazar

ertehaber.com

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *