ERÜ Rektörü Altun: Üzerimize düşen neyse yapmak istiyoruz

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, üniversitenin değerlendirme toplantısında konuştu. Ülke ve şehir için katma değer sağlayacak her projede olmak istediklerini belirten Rektör Altun, "Erciyes Üniversitesi olarak şehrimizde ve ülkemizde üzerimize düşen neyse yapmak istiyoruz. Özellikle TOMTAŞ projesinde ERÜ Teknopark olarak olmamızda bunun bir göstergesi" dedi.


241 Görüntüleme

ERÜ Rektörlüğü tarafından düzenlenen değerlendirme toplantısı, üniversite kampüsü içerisinde yer alan bir restoranda gerçekleştirildi. Toplantıya, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Aydın, Prof. Dr. Oktay Özkan, Prof. Dr. Muammer Hakan Poyrazoğlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ile basın mensupları katıldı. Üniversitenin başarılarından ve gelecekteki projelerinden bahseden Rektör Altun, ERÜ'yü ekibi ile birlikte bulunduğu konumdan daha ileriye taşıyacaklarını söyledi. ERÜ olarak bir çok projede yer aldıklarını belirten Prof. Dr. Fatih Altun, "Erciyes Üniversitesi olarak şehrimizde ve ülkemizde üzerimize düşen neyse yapmak istiyoruz. Özellikle TOMTAŞ projesinde ERÜ Teknopark olarak olmamızda bunun bir göstergesi. Bu süreçte üniversite olarak bu işin AR-GE boyutunda orada oluşturulacak eko sisteme özellikle akademik ve bilimsel yönüyle katkılar sağlamak için çok küçük bir seviye de olsa, sistem içinde olmamız bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bunlar dışında baktığımız zaman şehrimizin önde gelen firmaları ve alanında çalışma yapan tüm firmalarla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Yapılan faaliyetlerimizi üniversitelerimizle de paylaşıp, her hangi bir hata yapmadan güzel bir iş birliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
Üniversite çalışanlarının özlük haklarında yapılan iyileştirmeler hakkında da konuşan Rektör Altun, "Çalışanlarımızın  hakları noktasında kamu çerçeve protokolünde de gerekli olan ödemelerle ilgili gayretlerimiz de üst düzey oranda devam etmektedir. Cumhurbaşkanlığımızın bu konudaki destekleri ve aldığı karar çerçevesinde ödeme takvimine uygun olarak çalışanlarımızı memnun ediyor, belli periyotlarla sendikalarla bir araya geliyor, onların özlük haklarını koruma adına bilgi alışverişinde bulunuyoruz" dedi.

Yazar

ertehaber.com

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *