Boğaziçi'nde çirkin tezgah!

PKK'nın siyasi uzantısı HDP İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıkladığı Kandil'in saha talimatı için harekete geçti. Boğaziçi eylemlerini yurt geneline yaymak için algı operasyonu yapan HDP'nin, ABD, AB ve BM'nin de müdahil olduğu Boğaziçi olaylarında kirli tezgahı görüntülendi.


112 Görüntüleme

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, MYK Üyesi Ferhat Encü, İstanbul İl Eş Başkanı Elif Bulut ve Gençlik Meclisi Üyelerinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine 4 Şubat'ta destek ziyaretinde bulundu.

Öğrencilerin evine giden HDP'li heyetin ziyaretine ilişkin görüntü ortaya çıktı. HDP'li Pervin Buldan'ın "HDP'li belediyelere atanan kayyumlar gitmeden, Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan kayyum gitmeyecek" sözlerine öğrencilerin şu ifadelerle karşılık verdiği görüldü:

"Boğaziçi Üniversitesi'ndeki bu kayyum direnişi bu ülkedeki demokratikleşme sorununun kristalize olduğu bir yer haline geldi. Burası o yüzden sadece Boğaziçi'nden ibaret değil. 'Her yer Boğaziçi, her yer direniş' diyoruz bu yüzden. Ve dışarıdaki demokratik güçlerle birleşmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz biz. Yani bizim gücümüz sadece Boğaziçi'nden gelmiyor."

"GENCECİK MASUM ÇOCUKLAR DEĞİLİZ"

HDP ve birçok örgütle temas halinde olduklarının altını çizen öğrenciler, "Öyle anlattıkları gibi gencecik masum çocuklar değiliz. Biz burada ciddi bir öfke ve iradeyle direniyoruz. İnsanların da buna sahip çıkmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"BİRLİKTE DURACAĞIMIZ KİTLE OLARAK SİZİ GÖRÜYORUZ"

Ülkede devrimci dönüşüm ya da demokratik bir kazanım olacaksa bunu HDP kitlesiyle birlikte tartışacaklarını söyleyen öğrenciler, "HDP kitlesiyle siyaset tartışacağımızı biliyoruz. Bu yüzden zaten birlikte duracağımız kitle olarak sizi görüyoruz" diye konuştu.

Yazar

ertehaber.com

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Şunlar da hoşunuza gidebilir

  • ertehaber.com
  • 13.03.2021 14:37
KAYSERİ YÜKSEK HIZLI TREN HİKAYESİ
  • ertehaber.com
  • 27.03.2021 16:16
Dünyam Hastanesi
  • ertehaber.com
  • 04.03.2021 13:40
Goriller Kovid-19 aşısı oldu