BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “KOCASİNAN’I TÜRKİYE YÜZYILI’NDA GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kocasinan teşkilatıyla bir araya gelerek, ‘Yeni Kocasinan’ için hayata geçirdiği projelerini 4 ana başlık altında anlattı. Yapılan hizmetlerle Kocasinan’ı her alanda hizmetin merkezi konumuna getirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı Türkiye Yüzyılı’nda geleceğe taşımaya hazır olduklarını söyledi.


329 Görüntüleme

Başkan Çolakbayrakdar’ın ev sahipliğinde Kocasinan Akademi Mimarsinan Tesisi Alice Deluxe Düğün Salonu’nda düzenlenen programa; AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Selçuk Melekoğlu, AK Parti Kocasinan Kadın Kolları Başkanı Gülhan Dulda İmamoğlu, Kocasinan teşkilatı ve 93 mahalle başkanı katıldı. Başkan Çolakbayrakdar, misafirlerine sosyal belediyecilik, kentsel dönüşüm, altyapı ve ulaşım ile ilgili gerçekleştirilen yatırımlarını, ‘GÜVENLİ VE DİRENÇLİ ŞEHİRLER’, ‘KÜLTÜR VE SANAT BELEDİYECİLİĞİ’, ‘SOSYAL BELEDİYECİLİK’ ve ‘ÇEVRE BELEDİYECİLİĞi’ başlıkla slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Başkan Çolakbayrakdar, ilk olarak ‘Güvenli ve Dirençli Şehirler’’ konu başlığıyla yapılan çalışmaları aktardı.

Büyük ve Güçlü Türkiye için ellerindeki imkânları en iyisini ortaya koyduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın büyük coğrafyaya sahip olmasının büyük bir avantaj olarak gördüklerini ifade ederek, ilçenin alternatifi çok olduğu için şehrin Kocasinan bölgesine doğru büyüdüğüne dikkat çekti.

“TÜRKİYE’DE BÜYÜK ÖLÇEKTE KENDİ İMKÂNLARIYLA DÖNÜŞÜM YAPAN TEK BELEDİYEYİZ”

İlçe belediyeler ölçeğinde Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm projeleri yapan belediye olduklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bu zamana kadar toplam 4 bin 383 adet konutu tamamladıklarını ve bunların 3 bin 59 âdetini teslim ettiklerini belirterek, “Kentsel dönüşüm, olmazsa olmazımızdır. Göreve geldiğimden beri 9 yıldır, 11 bölgemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. ‘Kocasinan’ delinince ilk akla kentsel dönüşüm gelir. Kocasinan, eşittir kentsel dönüşümdür. Yunusemre, Ahievran, Ziyagökalp, Yenidoğan, Uğurevler, Seyrani, Ertuğrulgazi, Argıncık ’da çalışmalarımız sürüyor. Özellikle Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse Kocasinan İlçe Jandarmanın bulunduğu arazinin yaklaşık 17 bin 500 metrekare alanı, kentsel dönüşüm amaçlı Alsancak ve Argıncık Mahallelerindeki kentsel dönüşüm alanlarında kullanılmak üzere bir rezerv alanı olarak kullanacağız. Genç, yaşlı, kadın, erkek olmak üzere 7’den 70’e tüm vatandaşların sosyal ihtiyaçlarının karşılanabildiği huzur içerisinde; mutlu ve mesut yaşayabilecekleri, kendilerini ayrıcalıklı görebilecekleri Kocasinan’ı kurmak için çalışılmaktadır” ifadelerini kullandı.

“KENDİ KENDİNE YETEN BİR BELEDİYEYİZ”

Her defasında “‘Kendi kendine yeten belediyeyiz’ diyen Başkan Çolakbayrakdar, “Yaptığımız yatırımlarla kendi kendine yeten bir belediye olduk. 2017 yılında hayata geçirdiğimiz Kayseri’de kamuda en yüksek kapasiteye sahip olan, teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plentimizle asfalt üretimi gerçekleştiriyoruz. Agrega Üretim Tesisiyle ise asfalt için gereken olan malzemeyi üretiyoruz. Taş ocağımızda kendi üretmiş olduğumuz agrega ile kendi üretmiş olduğumuz asfalt tesisimizle Kocasinan’ımızın yollarını yenilemeye devam ediyoruz. Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip asfalt plenti ve Türkiye’de sayılı olan konkasör tesisi ile bu yıl, 141 bin ton asfalt sererek,120 kilometre yol yaptık, 9 yılda ise toplam 1 Milyon 683 bin ton asfalt serimi ve bin 322 kilometre yol yaptık. Böylelikle bu yıl, 53 Milyon 426 bin 345  TL tasarruf sağladık. 7 yılda ise 1 milyon 205 bin 610 ton asfalt üretimi ile 120 Milyon 811 bin TL tasarruf sağladık. 9 yıl içinde 2 bin 823 noktada çalışma gerçekleştirdik. Özellikle yaptığımız akıllı kavşaklar Kocasinan’ın şehir estetiğine katkı sağlamanın yanı sıra araç trafiğinin daha akıcı olmasına imkan tanıyor. 2015 yılından bu zamana kadar 135’i iş makinası olmak üzere toplam Kocasinan’ın geleciğine 173 yeni araç kazandırdık ve böylelikle her işimizi kendimiz yapar hale geldik” diye konuştu.

Yazar

ertehaber.com

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *